37.díl Pásmo Trendu

Obchodování na základě trendu patří mezi základní obchodní techniky využívané při opčním i forexovém obchodování na finančních burzách. My se v dnešním díle zaměříme na možnosti, jak si při této cenové analýze pomoci s utvrzením investičního vstupu na našem sledovaném podkladovém aktivu a jak hledat to správné pásmo trendu.

Pásmo trendu – obchodování binární opce na základě sestupného či  rostoucího trendu

Prvním důležitým krokem, který je nezbytný pro celkovou analýzu trhu, je dlouhodobější chování ceny na trhu. Velmi přehledná je možnost rozdělit si trh na dvě části – část uptrendu a část downtrendu. V první části uptrend, předpokládáme převažující rostoucí trend na trhu a v druhé části downtrend, převažuje sestupný (klesající) trend na trhu. K této definici trhu nám bude sloužit nástroj sell_zone_fibs, který pracuje v kombinacích s klouzavým cenovým průměrem a s vyhodnocením fibonacciho úrovní k identifikaci oblasti na trhu. Po vložení do obchodního grafu, se nám ukáže červená křivka, která rozdělí trh právě na výše uvedené části. Nastavení nástroje ponecháme v původních hodnotách, které jsou zatím dle testování nejoptimálnější.

šablona + indikátor zde

První přístup k tomuto nástroji lze ilustrovat pomocí obrázku níže. Sledujeme pohyb ceny v minulosti a její tendence, zároveň si pokládáme následující otázky. Nacházela se cena po většinu času nad úrovní linky v uptrendovém pásmu, nebo spíše inklinovala k pohybu v downtrendovém pásmu? V případě, že se delší dobu nacházela v daném pásmu, tvoří cena pravidelné korekce kolem dělící linky?

Pásmo trendu
image-1

Další přístup, který lze pomocí tohoto nástroje zaujmout, je řešení problematiky rostoucího trendu, i když je např. oscilační indikátor stochastic v silně překoupeném pásmu. Velmi často se nám stává, že se snažíme odhadnout obrat ceny, právě na základě překoupeného či přeprodaného pásma. Nejsme schopni však říci, kdy dojde k obratu ceny a už vůbec netušíme, jestli se jedná o pouze mírnou korekci ceny na trhu. V tomto případě je nutné se zaměřit na dlouhodobější chování ceny. Vše je vysvětleno přímo v komentovaných obrázcích. Zajímá nás především pravidelnost v korekcích ceny v uptrendovém pásmu a zároveň jejich hloubka. Pokud trh dělá malé korekce, které nemají tendenci vracet cenu k naší dělící hranici, není rozumné se pokoušet investovat např. proti pohybu silného trendu v malých korekcích ceny. Daleko zajímavější situace nastávají právě v hlubokých pravidelných korekcích, které pravidelně dosahují naší dělící hranice.

image-2

image-3

Další zajímavý přístup, který lze s využitím této dělící hranice provádět, je např. na trhu, kde se cena delší dobu nachází v downtrendu. Vidíme, že stochastic při dosažení dělící hranice dosahuje většinou silně překoupeného pásma anebo se této hranici blíží. Pokud cena tedy toto dělící pásmo prorazí a ocitne se v uptrendovém pásmu, je třeba zbystřit a nenechat si ujít zajímavou situaci k investici.

image-4

image-5

2 komentáře
  1. Milan
    • CzT1

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − seventeen =