42. MFI – investiční strategie

V nedávném článku, který byl uveden v nově otevřené sekci pro Vaše zajímavé dotazy, BINOPEDIA, jsme společně rozebírali ty nejznámější oscilační indikátory. Variant indikátorů, které pracují principiálně na využití přeprodané či prekoupené oblasti, je nepřeberné množství. Jedním z poměrně zásadních indikátoru je Money Flow Index (MFI). Indikátor je principiálně velmi podobný s velmi známým RSI indikátorem. Neuvažujeme zde však pouze finanční toky, ale i peněžní objem pro výpočet hodnoty MFI indexu. Jeho využití pro tvorbu investiční strategie a načasování vstupů do obchodu si osvětlíme níže.

Tvorba investiční strategie pomocí MFI

Pokud se rozhodneme používat tento indikátor, využíváme opět definované rozložení pásma na oblast přeprodanou 0-30 a na oblast překoupenou 70-100. Optimální nastavení těchto úrovní si může každý obchodník přizpůsobit dle svých požadavků. Velmi často využíváme i známá pásma 20 a 80.

Právě složka peněžního objemu uvažovaná při výpočtu MFI indexu nám může pomoci vyhledávat zajímavé investiční vstupy na trhu, případně nás může velmi dobře upozornit na měnící se trend na trhu. Je důležité ovšem rozlišovat využití tohoto indikátoru pro intra-denní obchodování binární opce, případně pro dlouhodobější několikadenní i delší obchodování binárních opcí. V souvislosti s binárními opcemi se vždy mluví spíše o kratších investičních úsecích řádově v jednotkách až desítkách minut. My si ukážeme, jak využít tento indikátor právě pro obchodování binárních opcí při vyhledávání intra-denních příležitostí.

S MFI indikátorem lze vytvořit i velmi jednoduchou obchodní strategii, či chcete-li obchodní přístup, který nám bude pomáhat kontrolovaněji vstupovat do pozic na trhu. Nejčastější nastavení, které využíváme, je 14-ti denní perioda pro výpočet. My se však budeme držet našeho nastavení periody v oblasti 20 (můžete vyzkoušet variace od 20 do 25). Zároveň si do indikátoru MFI vložíme další indikátor SMA, tedy obyčejný klouzavý průměr s nastavením periody 50, abychom eliminovali krátkodobé cenové korekce na trhu a viděli skutečné momentum (pohyb) ceny na trhu. Jednotlivé vstupy poté plánujeme na základě průrazů SMA linky křivkou MFI.

Vstup do pozice CALL plánujeme na úrovni přechodu MFI křivky přes SMA křivku směrem zespodu nahoru. Analogicky vstupy do pozice PUT plánujeme při přechodech (průrazech) MFI křivky přes SMA křivku směrem zhora dolů. Zní to velmi jednoduše, ale je třeba si uvědomit, že ne každý přechod MFI křivky přes SMA linii je vždy ultimativní. Své rozhodnutí o správném vstupu do investice, která splní výše popsané podmínky, je nutné odůvodnit (potvrdit) rovněž chováním ceny na trhu.

K tomuto pozorování nám může velmi dobře posloužit již dříve zmíněný nástroj sell_fibo_zone, který nám rozdělí trh na pomyslné překoupené a přeprodané pásmo. Pokud tedy dojde k momentu, kdy se nám splní pohyb křivky MFI přes linku SMA, je důležité vědět, kde se cena na daném sledovaném trhu nachází. Pokládáme si otázky. Nachází se cena na úrovni, kterou v minulosti pravidelně dosahovala, případně jedná se o úroveň, kterou cena dosahuje jen zřídka? Má cena tendenci se pravidelně udržovat v překoupeném či přeprodaném pásmu?

Indikátory MFI a SMA včetně šablony pro Meta Trader 4

Další obchodní přístupy, které je možné realizovat s MFI indikátorem, jsou představeny ve videu níže. Jedná se v podstatě o vyznačení kanálu, kde sledujeme předchozí dosažené úrovně MFI indikátorů, případně často dosahované úrovně. Obchodováno je na rychlé binární platformě 24Winner, podrobně se s platformou lze seznámit přímo na stránkách brokera zde. Možný vstup do investice ve vyznačeném kanálu je ilustrován i na následujícím obchodním grafu měnového páru GBP/JPY.

MFI index.
image-1

Možný investiční vstup s využitím MFI indikátoru

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four − 1 =