Strategie Triple X

Dnešní díl ze sekce binární strategie bude patřit naší šikovné obchodnici z obchodní skupiny CZTRADER. Jana delší dobu testovala investiční vstupy na základě potvrzení indikátoru Boolinger Bands (BB), Stochastic a ADX. Všechny tyto indikátory byly podrobně rozebírány v denících binárníka série 1 až 3 a jsou dostupné na webu cztrader.nolimit. Strategie, kterou si nyní představíme, jsme nazvali strategie TRIPLE X, neboť využíváme celkem 3 silné indikace pro vstup na trh.

Strategie Triple X – 3 indikátory

1. Indikátor BB

U indikátoru BB využíváme fenoménu ‚návratu k průměru‘, kdy se cena dostane nad nebo pod křivku BB a my následně můžeme očekávat změnu směru trendu.

2. Stochastic indikátory

Stochastic indikátory nám ukazují pravou chvíli vstupu do obchodu při přechodu trhu z překoupeného či přeprodaného pásma.

3. ADX

ADX umožňuje kontrolu správnosti vstupu a zároveň nás informuje o posilování klesajícího či rostoucího trendu na trhu.

Jako nejlepší časové rozložení grafu u strategie Triple X se ukázalo M15. Investice na 15-30 minut.

Investice na PUT:

Rostoucí svíce uzavírá nad horní BB, následná klesající svíce uzavírá pod horní BB, Color Stochastic klesá pod hodnotu 80, Stochastic klesá pod hodnotu 80. Na ADX si ještě zkontrolujeme, jestli trend nesílí ve směru nastoleného trendu (ADX se prudce zvedá nad hodnotu 25). Jestliže tomu tak je, je třeba si investici rozmyslet. Zároveň kontrolujeme i doplňkové linky klesajícího a rostoucího trendu, jejich směřování by mělo odpovídat smyslu investice. Červená (oranžová) linka -DI by se měla v momentě investice dostávat nad úroveň 20 a naopak zelená linka +DI by měla pod tuto linku klesat.

Investice na CALL:

Klesající svíce uzavírá pod dolní BB, následná rostoucí svíce uzavírá nad dolní BB, Color Stochastic roste nad hodnotu 20, Stochastic roste nad hodnotu 20. Na ADX si ještě zkontrolujeme, jestli trend nesílí ve směru nastoleného trendu (ADX se prudce zvedá nad hodnotu 25). Jestliže tomu tak je, je třeba si investici rozmyslet. Zároveň kontrolujeme i doplňkové linky klesajícího a rostoucího trendu, jejich směřování by mělo odpovídat smyslu investice. Zelená linka +DI by se měla v momentě investice dostávat nad úroveň 20 a naopak červená (oranžová) linka -DI by měla pod tuto linku klesat.


 Šablona s indikátory strategie Triple X ke stažení zde (heslo CZTRADER): 
http://ulozto.cz/xwfzDE87/cztrader-triple-x-rar


Přehled investičních vstupů strategie Triple X zakreslených v software Meta Trader je uveden níže. Ilustrovány jsou zde oba dva typy vstupů CALL i PUT. Poslední dva obrázky zároveň ukazují rozpoložení na trhu, kterému bysme se měli vyhnout.

splnění podmínek pro investici CALL u strategie Triple X
image-1

Vstup na investici CALL

 

splnění podmínek pro investování na binární opci PUT
image-2

Vstup na investici PUT

 

ukázka, kdy na trhu nejsou splněny podmínky pro investici
image-3

Kdy nevstupovat na binární opci PUT!

 

ukázka nesplnění podmínek pro vstup na binární opci PUT
image-4

Kdy nevstupovat na binární opci CALL!

2 komentáře
  1. Filip Brhel
    • CzT1

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × four =