Disciplinovaný Trader – recenze

recenze knihy na binární opce Disciplinovaný Trader
image-1

Knižní titul disciplinovaný trader

Roman patří k našim stálým přispěvatelům. Jeden z jeho zajímavých nápadů jsme se rozhodli společně zrealizovat. V nové rubrice LITERATURA budeme uvádět odkazy na zajímavé knižní tituly se stručným popisem, které mají souvislost nejen s obchodováním binárních opcí. Dnes si představíme knihu Disciplinovaný trader.

Jelikož se úspěch v tradingu opírá kromě praktických a technických záležitostí, jako např. kde založit účet, jaký trh obchodovat, kolik peněz investovat, také o technickou analýzou a psychologii, rozhodl jsem se nám přiblížit postupně knihy z oblasti psychologie, které by nejen dle mého názoru neměly chybět v knihovně žádného obchodníka na burze. Psychologie je často velice podceňovanou oblastí traderů, především začínajících, kteří věří, že mají daleko “ lepší schopnosti “ než ta velká řada ztrácejících traderů. Bohužel opak je pravdou. V průběhu obchodování každý zjistí, že zdánlivě jednoduchou záležitost nelze jednoduše zvládnout. Někteří obchodníci ukončí své snahy již po prvních ztrátách a ti nikdy ke skutečnému poznání nedospějí. Další tradeři, kteří myslí trading vážně, začnou postupně pátrat po příčinách jejich dlouhodobého neúspěchu. Zprvu vidí neúspěch ve špatné technické analýze, mění tedy neustále svůj obchodní systém, mění brokera, opírají se o rady téměř od kohokoliv. Po delší době však opět velká část traderů odpadne a ti zbývající obchodníci začnou hlouběji pátrat, proč právě jim se nedaří zhodnocovat své finanční prostředky přesto, že již ovládají technickou analýzu a dělají v podstatě to co jiní již úspěšní tradeři. Přiznají snad poprvé, že problém může být u nich samotných. Jejich vnitřní nastavení jednoduše není v souladu pro úspěch v byznysu jako je trading.

Disciplinovaný Trader

První knihou, kterou bych vám rád představil je „ The Disciplined Trader “ od bývalého tradera a nyní spisovatele a poradce Marka Douglase. Popravdě jsem přemýšlel jak napsat recenzi pro tuto knihu, tak abych správně vystihl to, co tato skvělá kniha nabízí. Došel jsem k závěru, že bude nejlépe použít výňatek ze samotné předmluvy.

Disciplinovaný trader je kniha, která nabízí poněkud specifický obraz psychologických charakteristik světa financí, burzovních obchodů a spekulací. Poukazuje na poznání fungování finančních trhů. Trhy jsou ve skutečnosti ovládané psychikou jednotlivých obchodníků, respektive davem obchodníků. Jestliže právě toto pochopíte, dokážete lépe porozumět jejich fungování.

Na rozdíl od jiných typů sociálních prostředí má tento byznys mnoho charakteristik, mezi něž patří pro úspěšný trading vysoká míra sebekázně a sebedůvěry. Bohužel ale většina z nás tyto aspekty postrádá, protože jsme často byli již od dětství vychováni v sociálních prostředích, která mají jiná pravidla a jiné priority.

V knize se dostaneme postupně do hloubky našeho podvědomí, zjistíme o sobě mnoho skutečností, které jsme až doposud nebyli schopni vidět, uvědomit si a pracovat s nimi. Dovíme se mnoho o našich „schopnostech“, které nám brání v úspěchu. Emoce jako strach a chamtivost, nedůvěra, sebekázeň, disciplína, vytrvalost, to je jen malý výčet vlastností, které ve skutečnosti hýbou trhy.

Recenze na knihu jsou velice působivé a v každém případě mohu doporučit.

Kniha je k dostání v mnoha internetových a kamenných obchodech v českém překladu. Cena se pohybuje v oblasti 400 Kč, 200 stran, nakladatelství Impossible. Zakoupit online lze v nakladatelství Martinus zde.

Další tipy na knihy s obchodní tématikou v české jazyce:

Trading Coach: 101 lekcí, jak se stát sám sobe obchodním psychologem online lze koupit zde

Jak vydělávat denním obchodováním na burze online lze koupit zde

Tradingem k bohatství online lze koupit zde

Trading na maximum   online lze koupit zde

Trading na maximum  online lze koupit zde

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + seven =