Rady manažerů binární opce

Nejčastější rady manažerů binární opce při obchodování

U každého brokera na binární opce je dnes již standardem možnost obrátit se v případě nejasností na podporu, případně na svého přiděleného obchodního manažera, pokud jste si u brokera na binární opce založili jeden z vyšších účtů, nejčastěji označován jako GOLD či VIP. Mnozí z nás se přesvědčili, že ne vždy jsou tyto „sofistikované“ rady úplně v souladu s filozofií pomoci obchodníkovi k ziskovějšímu obchodování na binárních opcích. Pojďme si nyní shrnout tři „nejzajímavější rady“, které můžeme od podpory či manažerů dostat napříč všemi brokery na binární opce, spolehlivými i nespolehlivými. A jsou vůbec rady manažerů binární opce relevantní?

Nedaří se mi při obchodování, mám dlouhou sérii neúspěšných obchodů

rady manažerů binární opce

Martingale přístup či strategie nemusí být vždy to pravé ořechové.

Jedna z nejčastějších rad v tomto případě bývá využití strategie martingale, kdy v případě neúspěšné investice provádíme následující investici s dvojnásobným vkladem vůči předchozímu neúspěšnému vkladu. Tato strategie je hojně propagována i na webech s tématikou ruletového či jiného hazardního sázení. Hlavním nebezpečím této jednoduché metodiky je možnost ztráty celého vkladu během jedné z vyšších investic. U binárního obchodování tkví nebezpečí hlavně v tom, že pokud obchodník není schopen dosáhnout ani konzistentního počtu ziskových obchodů a řeší tímto přístupem situaci, kdy dochází u něj k delší sérii ztrátových obchodů, s velkou pravděpodobností ještě rychleji proinvestuje svůj vklad. I když v tomto případě můžeme s klidným svědomím říci, že prosází svůj vklad. Zde nemůžeme o žádném uvědomělém investování hovořit.  Někteří obchodníci dokáží např. na demo účtu tuto metodu úspěšně aplikovat a ve velmi krátké době zhodnotí svůj virtuální vklad několikanásobně. O dlouhodobějším úspěchu na reálném účtu však lze oprávněně pochybovat. V tomto ohledu uvítáme ohlasy čtenářů, zda některému tato metodika pomohla ke konzistentnějším reálným ziskům.

Nedaří se mi již při investování malých částek

rady manažerů binární opce

Zvýšené částky na investice nezlepší naši úspěšnost.

Velmi často je řešením této situace nabádání klienta/obchodníka  manažerem ke vkladu vyšší obchodní částky s tím, že dokáže pomocí vyšších investic eliminovat ztráty z předchozího obchodování. Je třeba si však uvědomit, že pokud obchodník nedosahuje valných výsledků s malými investicemi, navýšení vkladů mu nezaručí zvýšení úspěšnosti. Rovněž argumenty, které směřují k tvrzení, že vyšší investovaná částka z naší strany např. 10 USD vs. 100 USD více ovlivní zvolenou nakupující či prodávající stranu na trhu, jsou zcestné. Na mezibankovním finančním trhu jsou v daném čase investovány mnohem větší finanční objemy než jsou naše minoritní investice. Naším cílem tedy není (a ani nemůže být) ovlivnění vývoje ceny daného podkladového aktiva naší investicí, ale vystihnutí silného směrového momenta na trhu, které vytvářejí právě silné bankovní či investiční instituce a využít tohoto cenového pohybu v náš prospěch. Navíc je důležité si uvědomit, že většina brokerů na binární opce jsou market makeři viz příspěvek zde. Otevřením binární opce si tedy kupujeme právo investovat na cenový pohyb, nekupujeme si však skutečné aktivum.

Nejsem schopen odhadnout směr aktiva

rady manažerů binární opce

Odhad ceny pouze z čárového grafu?

V tomto ohledu je nám většinou ve formě doporučení nastíněna metoda, kdy máme směr aktiva určit pouze z čárového grafu, který nám poskytuje broker u zvoleného sledovaného podkladového aktiva. Nejčastější postup je orientace podle cenových špiček, kdy je nám předkládáno řešení  investovat na trhu např. na pokles ceny v momentě, kdy cena vystoupá k vrcholu předchozího dosaženého cenového maxima. To nemusí být ve své podstatě úplně špatná rada, ovšem z pouhého pohledu na časově omezený graf bez možnosti analyzovat podrobnější vývoj/chování ceny nejsme schopni určit, zda se cena doopravdy na dosaženém předchozím maximu skutečně zastaví a případně provede korekci směrem dolů.

V tomto ohledu lze ovšem využít dostupný online nástroj, který poskytuje již několik brokerů na binární opce většinou označovaný jako PROOPTION, který nám umožní sledovat obchodní graf ve svíčkovém zobrazení s možností změny/přizpůsobení časového rozlišení grafu vůči uvažované expirační době. K dispozici jsou nám rovněž nástroje technické analýzy od nejzákladnějších průměrovacích linek SMA či EMA, až po sofistikovanější ukazatele, jako např. RSI či ADX. Tento nástroj nalezneme shodně u brokerů TopOption a také u brokera 24Winner.

Vyplatí se rady manažerů binární opce?

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že rady manažerů binární opce či přímo podpory u daného brokera je nutné brát s jistou rezervou. Většina „proškoleného“ personálu má nacvičené obecné a mnohdy nefunkční postupy, které spíše postupně zruinují náš obchodní účet. Vždy je dobré si nastavit vlastní obchodní strategii a tyto rádoby rádce raději ignorovat. Pokud byste obdrželi od brokerů resp. jejich podpory či manažerů i další podobné „rady k nezaplacení“, nebojte se nám napsat, případně požádat o vysvětlení či radu. 

Žádný komentář

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − 18 =