Trading in the Zone

Recenze knihy Trading in the Zone

Trading in the zone

Přední strana knihy

V dnešním článku bych rád navázal na můj poslední příspěvek opět vlastní recenzí na knihu, která se řadí mezi povinnou četbu každého spekulanta na burze. Trading in the Zone  je další kniha z dílny autora Marka Douglase. V podstatě se jedná o druhý navazující díl předchozí knihy „ The Disciplined Trader “.  Kniha představuje roky výzkumu a zkušeností autora a nabízí hloubkovou studii výzev, kterým  jako obchodníci na finančích trzích musíme čelit. Kniha Trading in the Zone v podstatě poukazuje na to, že trading je vždy jen věcí pravděpodobností. V základech jde o hru, kde se jako obchodníci snažíme nalézt naší výhodu – edge, která nám umožní statisticky profitabilně obchodovat. Je důležité si uvědomit, že každý obchodník může změnit cenu na trhu a že trhy je neustále se měnící proud příležitostí  a výzev. Zdůrazňuje co to znamená umět skutečně přijmout risk, myslet v pravděpodobnostech a umět být disciplinovaný na neustále se měnících trzích.

Co nabízí Trading in the Zone

Kniha nabízí postupně představení a pojmenování hlavních bloků většiny obchodníků zároveň s návodem na jejich řešení.  Celkově je psána velice srozumitelně, ovšem je nutné knihu studovat a vracet se k ní, nestačí tedy zdaleka jen přečíst. Je jisté, že řadě z Vás postupně pomůže minimálně nahlédnout na sebe a trading z jiného pohledu, než jen technické analýzy trhů. Tomu kdo přijme myšlenky autora za své a začne je aplikovat v různých formách do běžného života se opět o něco více pootevřou dveře k úspěchu na finančních trzích. Osobně se ke knize neustále vracím abych si oživil její myšlenky a zároveň viděl jak v současné době smýšlím a jednám.  Osobně mohu jen DOPORUČIT toto skvělé dílo od M.Douglese.

Věřím, že po studiu této knihy budete můj názor sdílet a načerpáte stejně jako tomu je u mne mnoho užitečných rad, myšlenek a návodů pro svůj další rozvoj na poli jakéhokoliv stylu obchodování.

Vydavtelství: Impossible s.r.o. v českém překladu, cena do  500 CZK. Zakoupit online lze v nakladatelstvi Martinus.

Roman R.

Další tipy na knihy s obchodní tématikou v české jazyce:

Trading Coach: 101 lekcí, jak se stát sám sobe obchodním psychologem online lze koupit zde

Jak vydělávat denním obchodováním na burze online lze koupit zde

Tradingem k bohatství online lze koupit zde

Trading na maximum   online lze koupit zde

Trading na maximum  online lze koupit zde

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen + 4 =