Typy účtů brokerů

Typy účtů brokerů na binární opce

V souvislosti s obchodováním binární opce se setkáváme rovněž i s otázkou, jaký zvolit typ účtu brokera z hlediska velikosti vkladu, neboť právě vklad bývá nejčastěji podmínkou k dosažení zvoleného typu účtu na binární opce.

V tomto ohledu většinou rozlišujeme několika úrovňové rozvrstvení daných účtů, nejčastěji označovaných podle druhu cenných kovů jako zlatý, stříbrný či bronzový účet. Účty se samozřejmě neliší jen výškou vkladu, ale také dostupnými či nabízenými funkcemi. Nejčastěji se jedná o možnosti využít určitý počet zkušebních investic na reálném účtu s vratkou při ztrátové investici,  neomezený demo účet (záleží na druhu brokera), služby přiděleného manažera, výukové materiály, webináře, videonávody, vzdělávací akademie apod. Pojďme se nyní podívat na konkrétní typy účtů brokerů a jejich aktuální nabídku.

TopOption a 24Winner

Z příspěvku v sekci Binopedia již víme, že platformy TopOption a 24Winner jsou z pohledu funkčnosti a druhu nabízených opcí na srovnatelné úrovni. Rovněž rozvrstvení typů účtů brokerů je velmi podobné. Máme tedy na výběr celkem 3 druhy účtů u brokerů odstupňovaných od začátečnického STARTER přes pokročilejší PRO a nejvyšší kategorie účtu je zde označena jako VIP.

Nabízené funkce jsou u obou brokerů srovnatelné. Nicméně u TopOption stále zůstává možnost minimálního vkladu od 100 USD. Také 24Winner nabízí stejný účet STARTER od vkladu 200 USD, nicméně dle testování se jedná o nejrychlejší platformu na binární opce ze všech srovnávaných brokerů. Další odlišnosti mezi nabízenými typy účtů brokerů pak nalezneme již při detailnějším zkoumání s ohledem na poskytované služby. Ve vyšších variantách se typy účtů brokerů liší především v tom, že máme k dispozici dle informací pokročilejší account manažery, jsou nám nabízeny dlouhodobější lekce při obchodování tzv. 1 na 1 a získáváme rovněž možnost podpory a asistence i mimo obchodní hodiny, tedy i o víkendu. Podmíněné vyšším vkladem jsou i služby na poskytování obchodních signálů, kde je u TopOption i 24Winner zpravidla využívaný poskytovatel obchodních signálů Faunus.

typy účtů brokerů
image-1

Broker TopOption přehled účtů

 

typy účtů brokerů
image-2

Broker 24Winner přehled účtů

 

Optiontrade

Broker Optiontrade nijak nevybočuje ze zažitých standardů pro typy účtů brokerů. K dispozici zde máme opět 3 typy účtů STANDARD, PREMIUM a VIP. Rozdíly mezi jednotlivými úrovněmi účtu jsou ovšem z hlediska přídavné hodnoty markantnější než u předchozích brokerů. První dvě výhody se v podstatě neliší od předchozích brokerů, kdy dostáváme na základě vyššího vkladu přístup k video tutoriálům v různých úrovních a také možnost školení v Optiontrade akademii. Na nejvyšší úrovni dostáváme i vlastního account manažera. Co je ovšem pro nás obchodníky daleko přínosnější a užitečnější, je nabídka podkladových aktiv a zhodnocení. Tyto dvě vlastnosti se nám u každého účtu mění. Účet prémium nabízí zvýšení nabídky podkladových aktiv z 80+ na 120+ a v nejvyšší variantě s účtem VIP získáváme až 180+ podkladových aktiv k možným investicím. Rovněž maximální zhodnocení na jedné opci se nám dle zvoleného účtu mění. V základní variantě se dostáváme na 83%, v prémiové variante máme 85% a ve VIP variantě podmíněné vkladem 5000 USD se dostáváme na zhodnocení až 88%.

typy účtů brokerů
image-3

Broker Optiontrade přehled účtů

Stockpair

U brokera Stockpair si lze založit základní účet již od 200 USD. Nicméně pokud se rozhodneme investovat větší finanční prostředky, dostáváme se celkem až na 4 typy účtů označených jako prémiové. Nejnižší prémiový účet je SILVER, následuje GOLD, a přes PLATINUM se dostaneme až na VIP prémiový účet. Volba účtu nám v tomto případě ovlivňuje i maximální velikost jedné pozice (od 1000 USD až po VIP hodnotu 20000 USD) a celkový objem všech otevřených pozic (od 6 kUSD až po 60 kUSD). Dále zde vidíme poměrně nezvyklou možnost prémiového vyplácení určitého procenta částky z obchodního účtu každý měsíc na základě obchodovaného objemu. Jinými slovy např. u účtu GOLD máme nárok na monthly cash back v hodnotě 1% obchodovaného objemu. Návratová hodnota je podmíněna minimálním naobchodovaným objemem za měsíc a zastropovaná maximální hodnotou cash back volume limit. Podmínkou pro vyplacení je rovněž minimální zůstatková „balance“ hodnota na účtu.

typy účtů brokerů
image-4

Broker Stockpair přehled účtů

Dukascopy

U brokera Dukascopy nerozlišujeme typy účtů u binárních opcí. Zhodnocení 90% získáváme již od vkladu 1000 USD, stejně jako přístup do jejich vzdělávací akademie či výukových materiálů. Jediné, na co je nutné při obchodování s brokerem brát zřetel, je rozdíl mezí nabídkovou/poptávkovou cenou, která může ovlivnit ziskovost našich investic při malém pohybu ceny.

 

 

2 komentáře
  1. PJ
    • CZTrader Martin

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − three =