Zhodnocení opce 100%

Vyplatí se zhodnocení opce 100%

jak lze dosáhnout zhodnocení 100%
image-1

Zhodnocení opce 100%

Zhodnocení opce 100%, pro některé z nás je to možná přání z říše nesplnitelných požadavků a pro některé obchodníky, kteří již zkusili obchodovat s Australským brokerem HighLow je to skutečnost. Pojďme si společně říci, jak může zhodnocení opce 100% statisticky ovlivnit naše obchodování např. v ukázkové variantě za měsíc. Uvažujeme model intradenního obchodníka, který realizuje každý den 10-15 investic na binární opce ve střednědobém rozsahu expirací od 10 minut do 1 hodiny. Celkem se tedy jedná o přibližně 250 investic, pokud budeme uvažovat některé dny dolní hranici výše uvedené investiční kvóty za jeden den. Pro jednoduchost případu budeme uvažovat investice o stejné hodnotě tedy 20 USD. Většina začínajících obchodníků s binárními opcemu se průměrně pohybuje se svou pravděpodobností v průměru kolem 53%.  Tuto hodnotu jsem vydedukoval  ze všech dotazů či připomínek ohledně Vašeho obchodování. Průměrně se jedná tedy o 3%-5% nad hodnotou 50%.

Pokud budeme uvažovat průměrné zhodnocení u binárních opcí 80% a výše uvedenou úspěšnost dostáváme se k výsledku: (133 obchodů ziskových x 16 zisk) – (117 obchodů ztrátových x 20 ztráta) = -212 USD ztráta.

Pojďme nyní započítat zhodnocení opce 100% do našich kalkulací. Dostáváme se k následujícímu výsledku: (133 obchodů ziskových x 20 zisk) – (117 obchodů ztrátových x 20 ztráta) = +320 USD zisk.

Vidíme tak velmi názorně i při takto zidealizovaném propočtu, že zhodnocení opce 100% nám přináší zisk při stejné úspěšnosti jako u klasických binárních opcí resp. u běžného zhodnocení na binární opci.

Pokud bychom ještě vzali v úvahu možnost efektivního odprodeje otevřené binární opce v zisku i ve ztrátě, náš risk managment se opět ještě o něco více vylepší.

Princip spread opce

Zhodnocení binární opce 100% nabízí broker HighLow, který tento zisk umožńuje na tzv. spread opcích. Co si pod tímto pojmem představit. Jedná se o funkčně stejnou opci, jako je klasická opce. Máme tedy opět na výběr pro určení směru ceny CALL / UP či PUT/DOWN funkce. Rozdíl je ovšem v uzavírané ceně. Pokud třeba budeme uvažovat měnový pár USD/JPY o aktuální ceně 121.470. Spreadová opce nám při obou variantách určení směru opce nabízí rozdílnou cenu. Pokud zvolíme např. CALL investici na růst ceny, naše uzavírací strike cena při této aktuální ceně je 121.474. Cena tedy musí překonat dalších 5 bodů, aby byla opce uznána za vítěznou. Pokud budeme investovat v opačném směru na pokles ceny, uzavírací cena je 121.466. I v tomto případě musíme překonat rozdíl 5 bodů pro vyhodnocení opce jako ziskové. Při rovnosti ceny je nám u brokera HighLow celá investovaná částka vrácena zpět na účet. Ukázka spread opce EUR/JPY u brokera HighLow na obrázku níže.

zhodnocení opce 100%
image-2

Spread opce u brokera HighLow

Přehled spreadů na jednotlivých opcích si můžete porovnat přímo u brokera HighLow zde.

 ZALOŽIT ÚČET ZDARMA LZE PŘÍMO NA WEBU ZDE.

Vzhledem k poměrně příznivým spreadům na většině podkladových aktiv, které broker HighLow nabízí, lze reálně uvažovat o pravidelném zhodnocení opce 100%, což nám z dlouhodobého hlediska může přinést nemalý zisk i v situacích, kdy bychom byly za normálních podmínek reálně ve ztrátě.

7 komentářů
 1. Patrik
 2. Crazy_orb
  • CZTrader Martin
   • Crazy_orb
    • CZTrader Martin
     • Crazy_orb

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen − seven =