Manipulace ceny binární opce

Manipulace ceny binární opce
image-1

Cenová manipulace brokerů binární opce

Začarovaný kruh aneb jaká je skutečnost

Zajisté jste si všimli moderního trendu i v binárních opcích neustálé psaní článků dokola, jak si připravit money management pro obchodování, kolik procent svého vkladu investovat na jednu pozici, jak se efektivně připravovat na demo účtu a pilovat si vlastní strategii, která pokud mi začne generovat alespoň 60% úspěšnost, může efektivně začít vydělávat peníze na našem reálném účtu. To jsou všechno pěkné a výživné články. Co je ovšem zamlčeno, je skutečnost, že brokeři jsou schopni nenápadné manipulace ceny binární opce. V tomto ohledu mi již došla trpělivost a myslím, že je nutné na tento fakt upozornit.

Manipulace ceny na binárních opcích

Velmi častá situace je změna rozdílu ceny během vývoje ceny opce. Na první pohled není patrné, že by se něco skutečně dělo. Pokud jde cena v Meta Traderu nahoru, cena u brokera jde rovněž nahoru. Důležité ovšem je, aby skutečně byl zachováván konzistentní rozdíl. Ne každý má čas u každé investice sledovat, konzistentní vývoj ceny, tedy rozdíl v ceně na začátku v průběhu i na konci. Rovněž fakt, že při větším pohybu ceny, nás nepustí někteří brokeři ani do pozice a nabízejí nám i několikrát za sebou jinou kotaci ceny. Obchodníkovi je tedy znemožněn kolikrát i vstup do slibně se rozvíjející pozice.

Pojďme dát příklad manipulace ceny na jednom případě za všechny:

Uživatel: Tomáš

Nazdar, mám tu jeden případ, potřebuji radu a zároveň nabízím zkušenost na zobrazeném případu jsem využil několika signálů pro call a vsadil si, nebyl jsem spokojený se zbývající dobou (cca 14 min.) a hloupě to dal o půl hodiny více (po 15 minutách nešlo, 30 minut bylo nejmíň možné). To by samo o sobě nebyl problém, ale zapomněl jsem, že v 20:00 (21:00 v MT) je vyhlášení zprávy u USD. I když vyhlášení bylo ve smyslu předpovědi a na stejné hodnotě jako předchozí, trh to vzal negativně a v poslední minutě šel do sešupu. Poučení 1) pokud mám silný signál nebojím se jít i do kratších časů, vždy volím expiraci dle situace a chování trhu. 2) čumím do kalendáře vyhlašování a počítám s následky. To ale není proč to píšu. Z obrázku je patrné něco jiného, stalo se to někomu? Jde to reklamovat u brokera? V MT i na konci poslední minuty opce jsem 100 bodů v můj prospěch. Vím že brokeři mají o něco rozdílné hodnoty než trh, ale počáteční rozdíl mezi MT a brokerem je cca 40 bodů, ale na konci opce cca 80 bodů. Neměly by být zachovány alespoň poměry hodnot? I když jsem u brokera začal z jinou hodnotou na konci jsem dle mého měl vyhrát. Jde tu samo o princip, 10 dolarů mě nezabije, není to však manipulace ceny?

Těchto případů se mi zde objevilo již několik a myslím si, že by se neměli „házet“ za hlavu, ale je třeba na toto upozornit. V tomto ohledu je jedno, že je broker market maker, pokud nabízí obchodní služby spřažené s vývojem ceny na trhu, měl by dodržovat férové kótace a neprovádět manipulace ceny. Tato situace se opakovaně stává u platforem na binární opce od Safecap Investments.  Problémy se vstupem do pozice na větších cenových pohybech jsem osobně zaznamenal u celé trojice či čtveřice brokerů.

Výmluvy brokerů na kótace ceny z jiných zdrojů a možnost rekótace ceny během velkých cenových výkyvů lze tolerovat jen do jisté míry. V tomto momentě i s ohledem na pravidelný výskyt těchto problémů se mi zde jeví toto počínání již jako manipulace ceny záměrného charakteru, vzhledem k velikosti dosažených bodových rozdílů. Možná se některým z Vás toto počínání jeví jako něco nového či dosud neobvyklého. Je třeba ovšem zdůraznit, že k těmto problémům docházelo a dochází i u forexových brokerů, kteří poskytují vlastní kótaci či rekótaci ceny.

Zahájil jsem tedy hledání jiných brokerů, kteří více budou vyhovovat mému (našemu) obchodování a nebudou mi takto skrytě házet klacky pod nohy ve formě manipulace ceny, nejlépe mimo Kyperské území. Za jednoho ze solidních brokerů z Kypru mohu stále označit brokera Stockpair. Za sebe a i dle ohlasů v naší skupině mohu doporučit přechod na platformu Australského brokera HighLow, který používá platformu MarketPulse, u které jsme za 3 měsíce obchodování nezaznamenal  žádné omezení ze strany odprodeje, vstupu do investice či viditelnou manipulaci ceny.

Manipulace ceny brokeři binární opce
image-2

Přehled uzavíracích cen v meta traderu

 

manipulace ceny binární opce
image-3

Pohled na inkriminovanou investici

 

Strategie na binární opce není všechno

Je tedy otázkou zda mi vůbec k něčemu poslouží demo účet u brokera a řádný money management, kde si budu pilovat strategii na 60% úspěšnost, která je mi dále uměle snižována nejen nepředvídatelným vývojem trhu, ale nenápadným posouváním ceny u brokera. Je to vlastně tedy cesta záhuby s jistým koncem, bez ohledu  na to, zda budu mít účinnou strategii či ne. Přijde mi tak velmi hanebné, že se většina webů, která hojně propaguje výše uvedené brokery ani k této situaci nevyjádří a záměrně tento fakt zamlčuje. Místo toho tady probíhá „válka“ na úrovni, kdo je podvodník, kdo si vymýšlí a v konečném faktu obě skupiny doporučí brokery ze stejné skupiny. Ba co víc, uměle vytvářené ankety, kde je vyhlášen nejlepší broker jsou třešničkou na dortu. Vzhledem k tomu, jaké získávám neustále ohlasy od aktivně obchodujících klientů, toto nebude určitě pravda.

Omezování zisku brokera na binární opce

Další přístup, kterým broker odrazuje úspěšné ochodníky, může být omezení zisku na binárních opcích. Dokonce u jednoho ze známých brokerů došla situace do extrému a obchodníkovi, který byl dlouhodoběji v zisku, byly sníženy minimální investice na hodnotu 1 USD viz obrázek níže.

manipulace ceny binární opce

Omezení zisku u Touch Opce

Závěr manipulace ceny u brokera na binární opce

Je jasné, že v tomto byznysu se točí obrovské peníze, proč bychom ovšem na to měli doplácet my obchodníci. Samotný vývoj ceny trhu je již natolik komplexní záležitostí, že další postihy či manipulace ceny ze strany brokera jsou dle mého názoru nepřípustné. Co si potom myslet o regulaci CySEC a jejich dohledu? Popravdě na tento fakt o pseudoregulaci jsem již upozorňoval v minulém článku. Zamyslete se tedy nad tím, kterého brokera nakonec zvolíte. Broker, který je zde nejvíce reklamně tlačen a chválen, kde oko na diskuzní fórum dohlédne, nemusí být ten nejlepší. Za úsměvné mi potom přijdou odkazy typu. Ano tento broker je nejlepší, ale autoři této recenze nemají zde podrobnosti o nabízených aktivech, mrkněte se na naši recenzi zde je vše podrobně popsané. Další odkaz, ano, ale nezapomeňte se podívat ještě na naši recenzi, kde jsme k tomuto brokerovi připsali, jaké částky zde lze investovat apod. Abychom se za chvíli „neurecenzovali“ k smrti. A v konečné fázi se stejně díky manipulaci ceny k ziskům nedostaneme. Odkaz na zajímavou zahraniční diskuzi, kde popisují obchodníci neblahé zkušenosti s dalšími Kyperskými platformami.

Vzhledem k tomu, že vznikají naší redakci potíže s tím, že je zde zveřejňován konkrétní broker, u kterého se tyto zmíněné věci dějí, je upraven článek tak, že zde najdete konkrétní problémy s brokery, nicméně další informace ohledně konkrétních brokerů či jejich spolehlivosti získáte přímo na mém e-mailovém kontaktu cztrader.nolimit@seznam.cz.

 

5 komentářů
 1. Novas
 2. Quant
  • CZTrader Martin
   • Quant
    • CZTrader Martin

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × one =