Kombinovaný pivotní náhled

Kombinovaný pivotní náhled

Mnoho obchodníků, nejen na binární opce, řeší dnes a denně otázku správného investičního vstupu na trh včetně ideálního načasování na zamýšlený cenový pohyb. V tomto ohledu lze velice efektivně využít možnost plánovat si vstup na základě více pivotních hladin, které se utvářejí na více časových rozlišeních.

Co jsme schopni tímto získat

Velmi často se stává, že pivot selektovaný na jednom časovém rozlišení, je silným cenovým tlakem proražen a obchodník tak potencionálně ztrácí investici, kterou např. realizoval na této cenové hladině s reverzním úmyslem tedy předpokladem cenového obratu.  Pokud se na to zadíváme s ohledem na možnosti, které nám nabízí nástroj Extender, jsme schopni tyto „cenové úniky“ minimalizovat rozšířeným pohledem na tzv. lokální či globální pivotní hladiny. Kombinovaný pivotní náhled nám tak umožňuje vidět zároveň tvorbu pivotů na M5 i na H4 či H1 a snadno si zjistíme, zda se aktuální vývoj ceny opírá pouze o lokální cenovou hladinu na M5, která nemá „silné kořeny“ v minulosti či dochází ke střetnutí pivotních hladin napříč časovým spektrem a máme tu tedy možnou shodu globálních pivotů a lokálních pivotů na podobné či stejné cenové hladině. Můžeme tak velmi rychle vyhodnotit, zda se jedná o silnější cenovou hladinu, která může přinést kýženou reverzní cenovou reakci a nebo je zde větší pravděpodobnost průrazu ceny přes tuto hladinu, neboť  zde není možné najít viditelný konsenzus (shodu) na více časových rozlišeních a z dlouhodobějšího hlediska tato cenová úroveň nepatřila mezi časté reakční hladiny.

Kombinace nástroje Extender s nástrojem Marcus

Nástroj Marcus umožňuje přehledně na zvoleném časovém rozlišení zobrazit pivotní úrovně. V kombinaci s nástrojem Extender, dostáváme rozšířený pohled na tvorbu pivotů přes celé zvolené spektrum časových úseků. Vidíme např. reakci ceny na hladinách, které se utvářeli posledních 30 minut, zároveň můžeme vidět i pohled na tvorbu hladin během celého dne. Obchodník si může velmi efektivně zmapovat, zda má trh tendenci silnější pivotní úrovně dodržovat. Zároveň díky efektivnímu prokreslování pivotů přes svíčky u nástroje Extender jsme schopni rychle objevit i shodu s pivotními úrovněmi z minulosti na menších časových rozlišeních. Zachyceny jsou mimo jiné i hladiny, které při náhledu na více grafů nejsou vidět a dostáváme tedy velmi efektivní přehled o tom, kde dochází/docházelo ke zhušťování pivotních linek.

Kombinovaný pivotní náhled
image-1

Načasování investice v kombinaci s pivoty

 

Shrnutí

Kombinovaný pivotní náhled, kdy můžeme mapovat aktuální pivotní hladiny, které se utvářejí (nástroj Marcus) včetně náhledů na pivotní zhuštění, které je dokreslováno do aktuálních hladin i přes svíčky, které těmito hladinami v minulosti procházeli (nástroj Extender), přináší nový rozměr pohledu na chování ceny na trhu a dává obchodníkovi možnost/přehled vidět mnohdy přehlížené cenové hladiny z minulosti v jednom souhrnném náhledu. Dostáváme tak v podobě nástrojů Marcus a Extender jeden velký komplexní náhled na aktuální i minulé utvářené tržní prostředí, což u mnohých obchodníků může přispět k celkovému zlepšení vnímání pohledu na důležité cenové hladiny a opakovatelnost chování ceny na trhu.

Praktické video zde

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − 3 =