Cenové průrazy -pravidla

Cenové průrazy – zajímavý dotaz

Dobrý den, nemám ještě pročtené všechny materiály na webu, nicméně chtěl bych se již dopředu zeptat, zda se probírala již někdy problematika cenových průrazů, pokud ano, stačí mi nasměrovat a já si vše dohledám. Pokud by bylo možné na toto téma cenové průrazy něco sepsat budu velmi vděčný. Zajímají mě především situace, kdy třeba i z dlouhodobějšího hlediska poznat, zda je trh v nějaké fázi, kde se chystá průraz. Děkuji , zdraví František P.

Dobrý den, děkuji za VÁŠ dotaz, tato problematika byla identifikována již v několika předchozích dílech zaměřených na problematiku průrazů a také falešných průrazů dle Wyckoffova modelu. Dohledat lze i několik videí. Čerstvé příspěvky naleznete v sekci binopedia a také nově i zde v sekci binární praktikum. Pojďme se společně podívat na tři praktické příklady, jakým způsobem identifikovat na trhu místo, kde by mohla cena na trhu prorazit a obchodník by měl automaticky umět tyto místa registrovat. Jsou to to tzv. období Pre-breakout tedy před průrazem ceny.

Základní definice pravidel pro cenové průrazy

Skutečné supporty a rezistence – velká část obchodníků má tendenci považovat za support či rezistenci sebemenší cenové zpomalení pohybu či zastavení na určité úrovní za definovaný čas. Je třeba se však na trhu podívat komplexněji. Daleko výhodnější je identifikovat oblast downtrendu a uptrendu. Jinými slovy pásmo ceny, kde se např. prodávající „snaží bránit svoje pozice“. Typické náznaky průrazu tohoto pásma, mají za cíl nalákat potencionální nakupující, po vyčištění trhu dojde potom ke skutečnému průrazu. Správné rozeznání cenového průrazu má tedy přímou souvislost s tím poznat skutečný příval nakupujících/prodávajících na trh, což je v některých případech i velmi obtížné.

pohyby
image-1

Projev zvýšeného tlaku nakupujících/prodávajících – velmi důležitý aspekt v chování ceny, který mnoho obchodníků podceňuje. Pokud nedojde ihned k průrazu ceny v našem uvažovaném či vyhledaném místě na trhu, není to důvod k panice. Obchodník by měl sledovat i ochotu ceny navracet se zpět do nižších úrovní v momentě, kdy k tomuto průrazu nedojde. Stálé častější reakce ceny na vyšších úrovních ceny při  návratu z prodejního tlaku, jsou ve velké části případů správnou úvahou o zvýšeném přílivu nakupujících na trh.

Klouzavý průměr – mnoho obchodníků využívá klouzavý průměr ve svých strategiích zcela špatným způsobem. Zejména delší periody se nehodí k vyhledávání krátkodobých breakoutů a orientace podle klouzavého průměru v období po průdkém krátkodobějším cenovém pohybu (makroekonomické zprávy, čí nenadále finanční situace), může přinášet řadu falešných signálů. Periodičtější pohyb ceny i v momentech předpokládaných konců fáze konsolidace je mnohem lepší výchozí hodnota než odhad ceny na základě jedné velké cenové změny, která výrazně přesahuje dosavadní pohyb ceny z nedávné minulosti.

cenové průrazy
image-2

Obchodní dovednosti

newsObchodní dovednosti je nutné především cvičit. Ani sebelepší technických obchodník, který má nastudováno tisíce knih o tradingu a nasledování tisíce videí z obchodování, nebude efektivně obchodovat, pokud nepřenese znalosti z teoretické roviny do praktického uvyžování na trhu. Tyto situace lze v dnešní době řešit prakticky u každého brokera využitím demo účtů. Skloubit příjemné s užitečným lze např. u brokera Highlow. Broker má V porovnání s ostatními jedny z nejvyšších zisků na opci a umožňuje volně provozovat demo účet. Informace o novinkách naleznete zde.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − thirteen =