AOS řízení obchodů

Základní popis produktů

Trade Asistent

Vše si teď názorně ukážeme na konkrétním příkladu z praxe.

Na obrázku níže můžete vidět zahájení long pozice (buy) se 3 kontrakty na instrumentu US 30.

Stop loss (SL) byl zvolen standardní cestou, kterou umožňuje platforma MT4.

Byly zadány celkem 3 různé Take profity (TP) na třech různých hladinách o libovolném objemu -> toto již sama platforma MT4 nezvládne.

Break even (BE)
 byl nastaven po dosažení 2500 bodů v profitu a tedy po zasažení prvního TP a uzavření prvního kontraktu v zisku. V tuto chvíli již nechceme přijít o své peníze a nejhůře můžeme skončit se zbylými 2 kontrakty na 0 -> tedy o nic nepřijdeme ani nic nevyděláme. Nahoře v tabulce můžete vidět aktuální spread, který je 100. Proto jsme nastavili, že po dosažení hodnoty Break even (BE) se automaticky uzamkne také 100 bodů v profitu (BE +100) -> nezaplatíme tak už ani navíc za spread pokud nás trh vyhodí z pozice na BE.

Navíc byl nastaven Trailing stop (TrSl) po dosažení profitu 3000 bodů. Po dosažení této hranice se tedy stop loss posune do vzdálenosti 2000 bodů od aktuální ceny a s přibývajícím profitem se bude v této bezpečné vzdálenosti posouvat do zisku a už ani pip do ztráty.
V tuto chvíli už tedy můžeme pouze vydělat.

1.)

kuchna3
image-1

2.) 

kuchna4
image-2

3.)

Kuchna1
image-3

4.)

kuchna2
image-4

Na tomto konkrétním obchodě jsme si názorně ukázali některé z funkcí, které Trade Asistent ovládá. 
Další funkce, která stojí za zmínku, ale nebyla v příkladu ukázána, je bezesporu časované uzavření pozice. Tato funkce je velmi užitečná například v případě, kdy se trader potřebuje vzdálit od otevřené pozice, přičemž jsou v blízké době plánovány makroekonomické zprávy (fundament). V takovém případě není problém nastavit uzavření celé pozice například 5 nebo 10 minut před vyhlašováním.

Věříme, že v tomto propracovaném nástroji najdete minimálně stejnou hodnotu, jakou jsme v něm našli my sami při řízení našich vlastní obchodů. Trade Asistent se pro nás stal nedocenitelným pomocníkem při řízení rizika a zvládání našich vlastních emocí.

 

 

Strict Level

SemiAOS, které zakreslí Vámi zadané levely a po vstupu do obchodu je odřídí Vaším money managementem!

AOS1
image-5

Co vše Strict Level umí:

Na daném grafu zakreslí až 8 levelů.
U každého z nich si můžete vybrat z možností Short/Long ; ID/Swing.
Díky oddělenému nastavení ID levelů a SWING levelů (následně uložení nastavení) rychlejší manipulace.

Nastavení ID x SWING: (ID = obchod netrvající déle než 1 den, SWING – delší obchod s plánovaným profitem okolo 30 pipů)

velikost pozice
2 Take profity s procentuálním nastavení postupného uzavírání pozic
Stop loss, posunutí na break even + „předsunutí“ (např. 1 pip před break even)
Trailing Stop loss

„Pozor Makra“
Možné je nastavit i časy
, kdy AOS přestane obchodovat a smaže všechny limity a uzavře otevřené obchody (ochrana před fundamentem).

Jaké levely/limity nastavit:
Možné je také nastavení zadání do grafu a) všech limitů (levelů), b) jen vybraných limitů nebo speciální funkce c) WAIT, kdy se zadá pouze jeden long limit a jeden sell limit, a to ty nejblíže aktuální ceně. Další z řady levelů je aktivován až po splnění předešlého.

I když Strict Level umí na jednom grafu nastavit až 8 levelů, mít všechny tyto levely není ten nejlepší počin!
Nástroj je určen především pro správné odřízení pozice. 

Jak mohu Strict Level využít právě já?
Nemám čas celý den sedět u PC nebo si musím odskočit na 3 hodiny pryč. Zároveň již hodinu čekám na pěkný level (zavření gapu, IB, PWFT level) a stále se cena k levelu nedostala. Je mi jasné, že až budu pryč, level bude zasažen a trh dá pěkný profit.
Díky Strict Levelu mohu na dané hladině nastavit limitní příkaz a odřídit daný obchod svým money managementem, podle svého obchodního plánu a řízení pozice! Nastavím si Stop loss (SL), jeden i druhý take profit (TP)… možná trailing SL, abych z trhu dostal co nejvíce. Také nechci dostat Stop Loss, když trh zareaguje jen trochu a nedá ani první TP, tak si nastavím posunutí SL po pěti pipech v zisku na vstupní cenu (BE) a skončím v obchodě na nule. To vše ale nemusím dělat já, může to za mě udělat Strict Level.

Funkce Wait a co já s ní?
Tato funkce umožňuje mít aktivní pouze 2 limity na jednom trhu (nejbližší aktuální ceně), další jsou aktivovány až po dosáhnutí ceny jednoho z aktivních limitů. Nemysleme si však, že nás tato funkce ochrání před silným trendem/pohybem trhu. Následné limity jsou aktivovány dosti rychle na to, aby se Vám postupně aktivovali tak jako tak. V některých extrémních případech se však můžeme vyhnout aktivaci některého limitu (při extrémních skokových pohybech trhu). Zároveň nemáme naše MT4 plné limitních příkazů.

Rady Tipy:
Obchodujete-li např. rádi měnové páry nebo využíváte-li naše levely pro více než 10 trhů. Je při nejmenším velká nerozvážnost zanášet všechny levely do programu Strict Level a zahltit svůj program MT4 mnoha limity. Nikdy nevíme, co se na trhu může stát a vystavovali bychom se velkému riziku! 
Co je naopak výhodné? Máme na trzích vyhlídnuté 3-4 silné levely (objednávka, PWFT level, vlastní setup), ale nemáme čas čekat na ně celý den. Ale zároveň je chceme odřídit podle svého plánu, ne pouze nastavit SL a TP a čekat zda bude výhra či prohra… Právě proto je zde Strict Level, díky kterému víte, že Vám daný obchod neunikne a že bude odřízen tak, jak si přejete!

Jak s nástrojem pracovat, čemu se vyvarovat a jak na nejčastější chyby se dozvíte v manuálu při koupi produktu.

Nastavení:

strict1
image-6

Potřebné nastavení pro aktivaci nástroje.

 

 

 

strict2
image-7

All Now Show
– true – zakreslení všech levelů (limitů)
– false – aktivní nejbližší jeden long limit a jeden sell limit (po splnění long limitu se aktivuje další long limit, u sell nápodobně)

U každého levelu možnost volby mezi ID x Swing x Long x Short
U každého levelu možnost volby mezi Wait (čeká, až na něj přijde řada, aktivní jsou dva nejbližší levely) x Now Show (aktivovat) x Off (vypnutý level)

 

 

strict3
image-8

Možnost volby:

Velikost pozice, 2x take profit, možnost nastavení uzavření libovolného objemu z celkové pozice na prvním take profitu (vyjádřeno v procentech), nastavení stop lossu, od jaké kladné vzdálenosti od levelu nastavit stop loss na break even, předsazení stop lossu před break even, kdy spustit Trailing stop loss a v jaké vzdálenosti od aktuální ceny.
Dále po jakých krůčcích se má trailing stop loss pohybovat.

Nastavení pro ID a Swing zvlášť.

strict4
image-9

Časy v konkrétních dnech, kdy nebude AOS obchodovat a zruší všechny limity.

 

 

 

Nezapomeňte, že pro zachování funkčnosti těchto software a v nich zadaných příkazů je zapotřebí stálé připojení k internetu a neustále zapnutá platforma. Po vypnutí platformy se stanou příkazy nastavené v AOS částečně nebo plně nefunkčními!
Námi nabízená AOS za Vás neobchodují! Všechny obchody provedené našimi AOS jsou pouze díky Vašemu zadání příkazů. Samotné AOS neprodukuje žádné signály ani nevstupuje do obchodů bez Vašeho zadání.
Před využitím nástrojů v praxi si musíte být jisti, že všem funkcím a rizikům rozumíte!

 

Nemáte levely, kde byste chtěli obchodovat? Naše levely s dlouhodobou 80% úspěšností Vám mohou pomoci při obchodování -> Powerful Trader

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na emailu admin@cztrader.eu

Spousty úspěšných obchodů přeje Team CZTrader

 

Cena za AOS package (Trade Asistent a Strict Level) je cena stanovena
na 80 USD nebo ekvivalent 1 900,- Kč

 

 

Team CZTrader

logoUrovne1
image-10

 

2 komentáře
  1. Milan
    • CZTrader Martin

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + twelve =