CZTRADER pomáhá

Proč CZTRADER pomáhápomaha3

Určitě nikoho z nás nepotěší, pokud se dostane do nepříjemné situace, kterou si třeba i z části zavinil sám „vlastní hloupostí“  či nepozorností plynoucí z vlastní neinformovanosti. Většina lidí nad těmito nešťastníky ohrne nos a označí je automaticky za hlupáky. Je třeba si však uvědomit, že v některých případech není chování brokera či investiční společnosti předvídatelné a díky stále více propracovaným manipulačním technikám, člověk může snadno podlehnout mylnému přesvědčení, že je vše naprosto v pořádku až do prvního závažnějšího problému. Vybral jsem hned několik případů, které bych zde obecně popsal a jenž se nám společně podařily zdárně vyřešit. Hned z kraje musím říci, že to nebylo mnohdy jednoduché a někdy jsem se u toho velmi zapotil, než se podařilo vše zdárně vyřešit či dojasnit. Záměrně zde nebudou uváděny jména brokerů ani osob s nimi spojenými, abychom se vyhnuli zbytečným výhružkám.  Příspěvek CZTRADER pomáhá by měl být shrnutím zajímavých případů, které se podařilo vyřešit. 

Plovoucí bonus

Nařízení od Cysec a jiných regulačních úřadů o zamezení vázanosti bonusových částek na vklad klienta přišlo v platnost přibližně v minulém roce, do té doby bylo nutné být zvláště obezřetný v momentech, kdy broker nabízel bonus. Pojďme rovnou k případu. Klient si otevřel prémiový účet u brokera s vyšším počátečním vkladem. Tento mu byl záhy bez jeho svolení navýšen o dalších 30% bonusovou částkou s ujištěním (pouze telefonické), že jeho vklad není tímto nijak omezen či vázán. Následně v průběhu několika měsíců obchodování byl bonus postupně po ztrátách klienta opět různě modifikován a obnovován, aby měl klient pocit, že tolik neztrácí. Klient žil v domnění, že může kdykoliv svůj vklad vybrat zpět na účet.  Nastal Den D, klient chtěl vybrat svůj vklad, toto mu bylo zamítnuto s odkazem na podmínky brokera, že může své bonusové a prémiové podmínky, akce, promoakce kdykoliv zrušit či modifikovat bez vědomí klienta. Šikovně napsaná nenápadná univerzální větička v podmínkách, začal nabývat na své významnosti.  Se svým problémem se klient obrátil na mě resp. na CZTRADER e-mail.cztrader pomáhá

Situaci se nám po několika měsících podařilo vyřešit smírně, broker vrátil klientovi jeho původní vklad, kde byla odečtena pouze část ztrátových obchodů, které realizoval po proobchodovaných bonusech. Nicméně i po odečtení této částky zůstalo klientovi více než 75% původního vkladu. Nutno říci, že během procesu byly i momenty, kdy broker přestal na delší dobu komunikovat a hrozilo, že klient příjde ovšechny své peníze.

Zadržování vkladu

Klient si otevřel účet u brokera a po několika dnech se rozhodnul vybrat svůj vklad zpět, aniž by začal vůbec reálně u brokera obchodovat.  Broker mu odpověděl, že pro výběr vkladu je nutné zaplatit poplatek ve výší 10% vkladu, aby mohla transakce úspěšně proběhnout. Tato podmínka nebyla nikde v podmínkách brokera uvedena, byly zde pouze podmínky vázané na obchodovaný objem klienta. Aktuálně však klient nic neobchodoval. Navíc zde proběhnul vklad dříve, než byly ověřeny dokumenty klienta. Dříve toto bývalo obvyklým postupem, nyní musí u řádně regulovaných brokerů proběhnout ověření dokumentů a teprve po schválení všech náležitostí je klientovi umožněn vklad na obchodní účet. Řešení této situace bylo obtížné navíc v tom, že broker nepatřil pod žádnou regulaci. Podařilo se nám ovšem vykomunikovat s tamní regulací vyjádření k této situaci a zároveň byl broker písemně vyzván od úřadu k podání vysvětlení.

Po měsíčním martyriu a poukazování na nekompatibilnost brokerových výpovědí s ohledem na jeho podmínky, se podařilo vyvázat vklad od brokera bez poplatku 10% zpět na účet klienta.

Dvojí cena

Problém s rekótací ceny zažilo jistě již mnoho obchodníků, kteří se aktivně věnují tradingu. U brokera došlo k situaci, kdy klient měl otevřené pozice na klasické opce acztrader pomáhá touch opce. U obou transakcí se lišila aktuální tržní cena, která se svým vývojem přizpůsobovala u touch opce podle intenzity vývoje ceny k obchodníkově hranici a proto se cena nebyla schopna nikdy přiblížit ke klientově zvolené cenové hranici, neboť zůstávala stále na svém pomyslném maximu pod strike cenou touch opce i při viditelném cenovém růstu, což potvrzovali hodnoty stejného aktiva na klasické opci u stejného brokera. Tato situace se ovšem nestávala pravidelně nicméně v určitém časovém rozpětí se opakovala. Klient v tomto případě odvedl velký kus práce při shromažďování důkazů. Vše pečlivě nahrával na video včetně aktuálních srovnání s vývojem ceny na nezávislých poskytovatelích tržních dat. V momentě, kdy se obrátil na cztrader, měl již slušnou porci důkazů. Broker nebyl ochotný akceptovat důkazy a reagoval výhrůžkami, které vyvrcholili v zablokování účtu klienta. Celou věc jsme společně postoupili regulačnímu úřadu několika zemí, neboť nebylo ze začátku jasné, které sídlo brokera figuruje jako aktivní posytovatel platformy na binární opce.

Výsledkem byla hrozba od dvou regulací, že brokerovi bude pozastavena činnost a v jednom případě se jednalo i odejmutí licence. Situace byla nakonec zametena klasicky pod koberec. Tedy ve stylu, kdo se ozve, tomu to vrátíme, kdo ne má smůlu. Broker se ospravedlňoval, že došlo v dané momenty k blíže nespecifikovaným chybám v platformě a že situace se již opakovat nebude. Klientovi byly vráceny proobchodované prostředky a zároveň musel podepsat potvrzení, že po vrácení prostředků již nebude u daného brokera obchodovat.

Shrnutí CZTRADER pomáhá

Některé případy jsou velmi náročné a řadu z nich se nám nepodařilo ani po měsících práce uspokojivě vyřešit. Přesto se najdou tací ve skupině či návštěvníci našich stránek, kteří otevřeně kritizují můj nedostatek času a nejraději by dostávali odpovědi na e-mail do 10 minut, uvítali by několikahodinové školení na chatu pravidelně každý den a v momentě, kdy má obchodník čas na obchodování je vyžadováno, aby Martin byl automaticky rovněž aktivní a podával mu rady jak obchodovat. Tito lidé by měli raději přehodnotit své chování a raději se věnovat jiné tvůrčí činnosti, která jim přinese více uspokojení, než vědomého využívání ochoty druhého alespoň v jisté míře ostatním pomáhcztrader pomáháat a za svou kritiku by se měli spíše stydět. Řada aktivních obchodníků na plný úvazek Vám jistě potvrdí, kolik času zabere příprava obchodníka na další obchodní den. Nevyjímaje i nutnost 100% koncentrace na obchodování, která vyžaduje velkou část energie obchodníka během dne. Proto prosím vždy o schovívavost, pokud nezareaguji ihned.

V dnešní době, kdy se v podstatě ze slova „slušnost“ stává neslušné/sprosté slovo a v každé motivační knize pro podnikání či marekting naleznete informace, které člověka utvrzují, že se slušností a poctivostí to daleko nedotáhne, se není čemu divit, že tento fenomen prosakuje i do celkového chování společnosti. Společnost vždy utvářeli, utvářejí a utvářet budou lidé a pokud zde bude vše směřovat k závisti, vzájemné nevraživosti, bezdůvodného napádání jiných apod., nelze se domnívat, že by někdy mohlo dojít k nápravě.

13 komentářů
 1. Milan
  • CZTrader Martin
 2. ladiska
  • CZTrader Martin
 3. stefi
  • CZTrader Martin
 4. Vyšek Knap
  • CZTrader Martin
 5. Mirek
  • CZTrader Martin
 6. Pavel
  • CZTrader Martin

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 − 1 =