IC Markets – forex broker – real obchody

IC Markets

ICM je regulovaný Australský broker s:

 • Platformou MT4 a online platformou cTrader
 • Nízkými spready (od 0.0)
 • Rychlými exekucemi
 • Obchodování od 0,01 lotu (mikroloty)
 • Finanční pákou do 1:500
 • Minimálním vkladem 200 USD
 • True ECN účtem a poplatkem pouze 3,5 USD na 1 zobchodovaný lot!

IC Markets nabízí tzv. účet True ECN

Při obchodování na ECN účtu již nejste proti brokerovi! Broker zprostředkovává přístup na trh. Díky tomu může nabídnout minimální spready a další výhody!

                                           Nabízené typy účtů:
                                cTrader ECN    
     Standard     –     True ECN

IC markets
image-1

Přehled obchodních účtů

IC Markets  

Účty se od sebe mírně liší. Pozornost věnujme především ECN vs Standard (poplatky vs spready).

Vysvětlivky:

Spreads – do obchodu obvykle nechodíme za aktuální cenu, ale obvykle za cenu BID (prodejní) a ASK (nákupní). Proto se ihned při vstupu do obchodu dostáváme do menší ztráty. Broker ICM nabízí spready od 0.0 (měnové páry majors v určitých denních období).

Trading Platform – všem jistě známá platforma MT4 (instalace do PC). Druhá nabízená možnost je obchodování pomocí platformy cTrader, online platformy.

Starting Deposit – pro reálné obchodování stačí vložit na účet pouze 200 USD (1 000 USD u cTrader účtu).

Maximum Leverage – maximální páku volíme vždy velmi obezřetně! Na jednu stranu nám dovolí obchodovat s větším objemem X na druhou stranu tak riskujeme více peněz ze svého obchodního účtu.

Suitable for – pro koho je účet vhodný. Tuto informaci berme s nadhledem. Vychází nejspíše z velikosti spreadu, poplatku a dalších charakteristik jednotlivých typů účtů.

 

Založení reálného účtu nebo demo účtu je velmi jednoduché. Na úvodní stránce stačí kliknout na Open Account (reálný účet) nebo Try a Demo (demo účet).

icmobr
image-2

Po vyplnění základních informací a ověření vaší identity můžete (pokud si zakládáte reálný účet) vložit finanční prostředky.

Ty lze vkládat různými způsoby, např:

 • Kreditní/debetní kartou
 • Skrze Neteller a Skrill
 • Bankovní převod

A dalšími způsoby…

ic markets recenze

Při převodu peněz kartou a Netellerem/Skrillem je stržen poplatek 3% z vložených finančních prostředků. Při využití bankovního převodu vám nebude strženo „nic“. Avšak tento převod se provádí skrze třetí stranu a ta si strhává více než 3% z převáděných finančních prostředků (postřeh autora článku).

Ukázky z webové (online) platformy cTrader (!neplést s typem účtu cTrader!):

Pozn: SL (Stop loss), BE (Break even – místo/cena vstupu do obchodu), TP (Take profit), MM (Money management)

Webové rozhraní platformy je uživatelsky příjemné a během chvíle je vše důležité jasné (vstup a výstup do/z obchodu, SL a TP…). Na obrázku lze vidět vstup do obchodu USDJPY na základě našeho levelu.

IC markets recenze
image-3

Zde můžeme vidět vstup do obchodu na měnovém páru GBPUSD, dole pod grafem vidíme otevřené obchody a základní informace. I zde byl vstup na základě našeho levelu.

icmctr2
image-4

Při vstupu short jsou linky jako vstup, SL a TP zbarvené do červena.

icmctr3
image-5

 

Obchod GBPUSD predikovaný level 27. 11. 2015

 1. Vstup do obchodu GBPUSD označen v platformě cTrader linkou se značkou 0.5 Lots (v platformě v čase cca 11:00). Cena se propadla téměř k našemu SL, který byl nastaven na cca 10 pipů (předchozí pivot low). Následně se cena dostala nad a zase pod vstupní úroveň. Momentálně to s naší investicí nevypadá vůbec dobře a můžeme uvažovat o prodeji ve ztrátě. Proč tak nečiníme?
  27.11.gbp1
  image-6

2. Printscreen z MT4, všimněme si podobné situace jako včerejší den, kde jsme v označeném kroužku 1 vstoupili na predikované úrovni do obchodu na LONG, ale „vracečky“ ceny nás z obchodu vyhodili za 0 USD. Trh se poté krásně rozjel směrem vzhůru. Z tohoto důvodu jsme v obchodě dnes zůstali a SL jsme na BE nedávali tak agresivně.

27.11.gbpMT41
image-7

3. Cena skutečně stoupá vzhůru. Odprodej ve ztrátě by nás nyní velmi mrzel.

27.11.gbp2
image-8

4. Cena letí vzhůru. 

27.11.gbp3opravdu
image-9

5. Dostáváme se na zatím nejvýhodnější pozici pro výstup z obchodu v pěkném zisku. SL byl původně zvolen za -65 USD a brát zisk pod +40 USD by nebylo vzhledem k MM správné.

27.11.gbp3
image-10

6. Dostáváme se dále nahoru a nastavujeme SL na BE. Nyní již nechceme z obchodu odejít se ztrátou.

27.11.gbp4
image-11

7. SL nastavujeme na RRR 1:1. Z obchodu tedy vystoupíme při nejhorším se ziskem něco kolem 64 USD.

27.11.gbp5
image-12

8. Pohled z MT4. Včerejší „vracečka“ nás stála hezký obchod. Dnes jsme v tradu vydrželi a trh se od objednávky a našeho levelu vydává vzhůru. Šipkami jsou označeny knoty, které fungují pouze pro vykopnutí obchodníků z jejich pozic před tím, než se trh vydá do pěkného zisku.

27.11.gbpMT42
image-13

9. Agresivně jsme posouvali SL a náš trade končí se ziskem 82 USD (17 pipů).

27.11.gbpSL
image-14

27.11.GBPmoney
image-15

10. Nakonec se ukázalo, že utahování SL nebyl vůbec špatný počin. Trh již nedal o mnoho více a nastavený TP by zasažen nebyl.

27.11.gbpDohra
image-16

Video prezentace platformy cTrader

IC Markets shrnutí

Závěrečné shrnutí brokera IC markets můžeme napsat takto. Broker nabízí solidní množství podkladových aktiv, možnost nastavit si svůj obchodní účet dle svých finančních možnosti a zamýšleného investičního kapitálu. Podporu u brokera IC Markets je rychlá a změny na účtu lze realizovat takřka okamžitě. Platforma je použitelná a zadávání investičních vstupů je ve většinové míře bezproblémové. Za neduhy platformy lze označit lagování a občasné zasekávání. Při převodech investičních prostředků lze vybírat z mnoha variant.

IC Markets recenze

 

Alternativou k ICM je broker Pepperstone, o něm si můžete přečíst ZDE.

 

Team CZTrader

image-17

2 komentáře
 1. Denis
  • CZTrader Martin

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 4 =