Investice na konec dne EOD

 Základní pravidla pro výběr investic na konec dne EOD

S pojmem konec dne v anglické zkratce EOD či chcete-li investice na konec dne vycházejícího ze zkratky „end of the day“ se setkáváme stále více i u brokeru na binární opce. Stejně tak je dobrá zpráva, že se konec dne EODobjevuje častěji i možnost investovat na měsíční úseky a ještě delší dobu. Mnoho obchodníků tuto možnost ani nezaregistruje, protože v záplavě reklamní masáže jsou protlačovány binární opce s velmi krátkou dobou expirace minuta a méně. Velké procento začínajících obchodníku binární opce pod vidinou lákavého zisku spojeného s minimem času stráveného u počítače při obchodování podlehne. My se však zaměříme právě na EOD investice a na základní přístupy, které lze využívat nejen při odhadu přesně na konec dne, ale i možnosti v průběhu dne. Uvidíte sami, že tyto základní pravidla investice na konec dne EOD jsou ryze univerzální a aplikovatelná obecně na všechny druhy trhů.

Sentiment a ekonomické události

Veškerá technická analýza jde stranou v momentě, kdy na trzích panuje na dané měně/měnách určitý dlouhodobější sentiment.  Tuto situaci můžeme vidět dnes v kontrastu EUR a AUD, kdy sebelepší technická analýza a úvahy s ohledem na minulostní inicializační zóny pro růst selhávají na plné čáře.

konec dne EODPrvní pravidlo je tedy jasné, pokud dlouhodobě není zájem o danou měnu, nespekulujeme na její dlouhodobější např. denní růst, byť i na zajímavé hladině, kde se cena v minulosti odrážela či prudce reagovala. Nepředpokládejte, že pokud se jedná o konec dne EOD, má cena dostatečně dlouhou dobu se na naší hladinu dostat. Z obrázku níže je patrné, že by jsme doufali marně.

reakce trhu
image-1

Silný tržní sentiment nerespektuje hladiny z minulosti

Kde hledat maximum či minimum ceny

V tomto ohledu je dobré vždy mít na paměti jednu z obchodnických zásad. Pokud očekává většina obchodníků na trhu maximální úroveň na hladině xx, s velkou pravděpodobností se cena skutečně otočí až na vyšší hladině. Je to rovněž dáno i neustálou rivalitou mezi nákupní a prodejní stranou a také tím, že trh tu není proto, abychom na něm obírali my velké investory, ale oni nás.  Většinou tedy tímto matoucím pohybem trh vyčistí potencionální SL úrovně zadané na vrcholu či poblíž této uvažované cenové hladiny a až poté začne skutečně větší aktivita ze strany prodávajících, kteří jsou skutečně schopni hýbat s cenou na trhu.

konec dne EODDruhé pravidlo je tedy následující. Buďte trpěliví a zadávejte investiční vstupy postupně, viz video níže. Pokud se nám neosvědčí první vysledovaná úroveň, můžeme v jisté míře tuto binární opci odprodat a zároveň nevystřílíme nesmyslné množství kapitálu na „zaručenou“ úroveň, která nemusí být konečná. Už vůbec se v tomto případě neorientujte podle šipkových a trendových indikátorů. Tyto zvláště v těchto situacích jsou schopny hlásit fázi přeprodání či překoupení klidně i hodinu, než se cena skutečně zastaví a dojde ke kýženému obratu.

investice na konec dne EOD
image-2

Dýchání ceny, patří k tradičním pohybům ceny na trhu, její praktické využití při investování

 

Je schopna cena udržet svůj denní pohyb

Není jednoduché vždy odhadnout denní směr ceny, zvláště v případech, kdy se trh několik dnů díky nízké volatilitě nepohybuje, jeho market profile je široký a výškově nevýrazný a řada obchodníků čeká konečně na impuls k průrazu nahoru či dolů. Kontrola je tedy vždy na místě. Během dne, pokud již máte zainvestováno, zkontrolujte např. v odpoledních hodinách průběh ceny. Její pohyby, zda trh swinguje, často mění svůj směr či se náhle cena propadá a v rychlém sledu dostupuje svíčka minulý propad. Nebo se cena při propadech není schopna při dorovnávání dostat již na původní místo cenového propadu apod. Užitečná je i pomůčka rozkreslení si dnů do jednotlivých pásem a sledování inicializačních časových úseků na trhu, lze tak nastoupit v silném momentu na investici na konec dne EOD.

tipsTřetí pravidlo – snažte se odhadnout denní maximum např. u oscilujícího trhu, dobře tak můžete regulovat své investice v momentech, kdy jste např. vstoupili do růstu či poklesu již pozdě. Nechávat své investice aktivní i v momentech prudké změny sentimentu na trhu s tím, že to „zase dostoupe“ apod. je nerozumné. Pokud dojde k této situaci, mějte na paměti velmi časté pohyby ceny při změnách směru založené na throwback a pullback modelu viz binární praktikum.

investice na konec dne EOD
image-3

Rozkreslení ceny do síťových pásem.

 

Kde se vyplatí investovat na konec dne EOD

tips2Pokud nám broker na binární opce nabídne zhodnocení na denní investici pod 70%, rovnou házejte tyto nabídky do koše pod stůl. Za rozumné minimum zhodnocení na denní investici považuji zhodnocení 80%. U brokera Highlow lze investovat na konec dne se zhodnocením 90% na klasické opci a 100% na spread opci., což je výborná nabídka. Během životnosti opce lze odprodávat až se ziskem 80%, což mnohdy ani konkurenční brokeři nenabízejí jako zhodnocení na základní krátkodobější opci či u srovnatelných expirací.

Jednoduché srovnání můžeme udělat v rámci dvou brokerů, kteří dlouhodobě denní investice respektice investice na konec dne EOD na opce mají ve své nabídce. Highlow a Stockpair.

broker highlowHighlow – více podkladových aktiv na měnové páry k dispozici. Výhodnější odprodej opce. Lze volit mezi spreadovou opcí na konec dne a klasickou opci. Klasická opce na konec dne EOD má zhodnocení 90%. V případě spreadové opce máme zhodnocení investice 100%, což během většího pohybu ceny během dne, může být velmi zajímavá alternativa ke klasické binární opci, neboť spready se pohybují v řádech jednotek až desítek bodů. Málo dalších aktiv jako akcie či komodity, k dispozici několik indexů.

stockpair brokerStockpair – možnost odprodávat opci včetně nastavení SL a TP úrovní podobně jako u Forexového obchodování. Lze na investicích na konec dne EOD a delší období. Konkrétně tak můžeme nastavit, jaký maximální zisk jsme ochotní akceptovat v případě, že cena půjde výrazně během dne naším směrem a zároveň jakou maximální ztrátu jsme ochotni akceptovat v momentě nepříznivého vývoje ceny na trhu. Nemusíme tak investici neustále sledovat, aniž bychom riskovali celou její ztrátu. Máme k dispozici však omezené množství podkladových aktiv na měnové páry, pozitivní je možnost investovat i na akcie, indexy a základní komodity. Ziskovost opce při odprodeji je dosažena až po výraznějším pohybu ceny. Zhodnocení opce je „pouze“ 82% a méně čili odpovídá přibližně maximálnímu ziskovému odprodeji opce u Highlow před koncem expirace opce.

binarytiltBinaryTilt – broker představuje zajímavou alternativu mezi nabídkami obou výše uvedených brokerů a leží někdě uprostřed. Zhodnocení na opci na konec dne EOD se pohybuje kolem hodnoty 80%. Je možné odprodávat za solidní odprodejové ceny, které jsou „horší“ než u Highlow, ovšem výhodnější než u Stockpair. Vždy srovnáváme poměr odprodejové ceny vůči jejímu pohybu od naší zadané strike ceny. Podkladová aktiva zahrnují i akcie a indexy. Ne všechna nabízená podkladová aktiva umožňují investici na konec dne.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 4 =