Denní obchody

Denní obchody aneb čekání na vhodnou příležitost

Velmi mnoho uživatelů a dopisovatelů mě oslovilo s prosbou o natočení videa, kde se budu alespoň jistou část dne zabývat vývojem ceny na jednom měnovém páru. zároveň provedu zajištění a samozřejmě budu cenu v jistých úsecích sledovat a dle tohoto potom postupně likvidovat či přidávat nové objednávky na jiných pozicích. Kompletní příklad naleznete nyní v dalším pokračování nové rubriky forex. Zaměřili jsme se v rámci powerful trader investicí na měnový pár AUD/USD.

Stanovení tržních/cenových hladin pro denní obchody

Proč právě tento pár? Z našeho pohledu aktuálně pár má schopnost utvořit solidní pohybový moment během dne, z vlastností návratu k definované úrovní v okolí denního POC (point of control). Na začátku videa můžete vidět stanovení hladin během vývoje ceny a jejich nekompromisní dodržování na obrázku níže potom naleznete podrobnější popis a definice k těmto hladině od začátku investice až po její konec. Vždy je dobré si toto chování trhu průběžně vlastním přístupem komentovat a vyznačovat si takovéto hladiny.

denní obchody
image-1

Limitní hranice pro specifické chování ceny

  1. Spodní limit a okolí umístění SL (Stop-Loss) pozic (0.70550) – pod touto kritickou hranicí nesmí dojít k uzavření ceny na svíčce (sledované pásmo M15), pokud dojde k tomuto stavu ruším veškeré objednávky do long pozic na trhu.
  2. Pásmo inicializace (0.70630 – 0.70660) – neočekávám, že by se během dne od ranních hodin cca 8:00 docházelo k větším propadům ceny pod tuto hranici, do tohoto místa a okolí soustředím právě long pozice a tedy objednávky na růst ceny. Uvažovaná varianta při nepříznivém vývoji ceny tak souvisí s myšlenkou, odprodeje pozic s mírnou ztrátou, pokud trh oslabí v oscilacích směrem nahoru.
  3. Pullback hladina (0.70750-0.70760) – uzavření ceny na svíčce pod touto hladinou nevěstí nic dobrého pro naše long pozice. Pro všechny obchodníky by měla být tato hladina varováním, že se trh nejspíše nedostane do očekávaného průrazu nahoru a přichází další útlum ve formě oscilační vratky dolů.
  4. Pásmo průrazu (0.70800 – 0.70820) – chvíle na kterou jsme celý den čekali. Samozřejmě ne doslova, ale šikovné nastavení limitů a alarmů např. prostřednictvím našich nových pomocníků viz článek zde, umožňuje v příhodnou chvíli znovu začít sledovat trh a být přítomen u investice v momentě, kdy skutečně začne trh se zajímavým pohybem ceny. Všimněte si, jak zde profesionální tradeři proškolí všechny nováčky a netrpělivé investory. Svíčka s malým tělem a dlouhým dolním knotem představuje náznak domnělého poklesu ceny, tedy cílem je vynulování long pozic a nalákání potencionálních investorů do short pozic. Atakována je i hladina označená číslem 3, samozřejmě jen reakčně bez uzavření svíčky pod její úrovní. Potom samozřejmě přijde kýžený růst, ale samozřejmě jen na chvíli, aby si vydělali jen ti, co si vydělat mají. Samozřejmě našim plusem je, že jsme byli mezi nimi.
  5. Hranice uptrendu – pokud by se cena udržela nad touto úrovní třeba i v náznaku throwback formace od hladiny číslo 4, měli bychom další impuls proto nechat alespoň některou z long pozic ještě aktivní, jak můžete však vidět na videu, nestalo se tak, a proto jsme všechny další pozice uzavřeli.  Zpětný pohyb ceny pod hladinu s číslem 4, je důvod pro prodej pozic.

Výsledky

denní obchody
image-2

Souhrn investic během dne

Výsledky nejsou sice excelentní, ale za celkovou snahu stojí za zvážení. I když na trhu nedošlo k silnějšímu trendovému impulsu, bylo možné z něj vydolovat zisky. Nicméně došlo k celkem běžné situaci, kdy v momentě uzavření pozic trh následně za hodinu expandoval výrazně opět směrem nahoru. Trpělivý obchodníci tak mohli vydělat ještě více a odnést si z trhu skalp v podobě další desítek pipsů navíc.

Zároveň lze využít akci u IC Markets spoustu akcí, kde je nabízen nově reálný účet ECN s možností obchodovat objem až 100 lotů bez poplatků. Obchodník s menším kapitálem však spíše využije 20 obchodů bez poplatků s libovolným objemem. Což může usnadnit i všem menším traderům vstup na reálný trh a dle mého názoru je to lepší než nesmyslné akční bonusy s podmínkami. Popis akce a podrobnosti o akci přímo na webu IC markets.

ICMarkets akce zde – pro podrobnosti aktuálních akcí se můžete vždy informovat u nás a nebo přímo na podpoře IC Markets

akce

 

1 komentář
  1. Damian

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × one =